neděle 22. března 2020

Bábovka na nedělní odpoledne

bábovka pro nedělní odpoledne, máte ji raz dva, je tak jednoduchá, že ji zvládne asi opravdu každý,  ale vy budete za královnu :-)

silikonová forma je samozřejmě výhodou, ale upečete ji v jakékoliv jiné,  jen ji musíte pečlivě vymazat a vysypat...

350g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, lžíce perníkového koření (nebo skořice), 180g třtinového cukru (jasně, že to může být i obyčejný krystal), 250ml mléka, 100 ml slunečnicového oleje, 3 vejce, 50g čokolády nakrájené na malé kousky a lžíce másla a lžíce mouky na vymazání a vysypání formy
a navrch
50g čokolády nalámané na menší kousky a hrst nasekaných vlašských ořechů

1. nejdřív si nachystejte formu a vytřete ji pečlivě kouskem másla a vysypejte ji moukou a zapněte troubu na 170 stupňů
2. do větší mísy dejte postupně všechny suché suroviny - mouku, prášek do pečiva, kakao, koření, cukr a čokoládu a promíchejte
3. pak přimíchejte vejce, mléko a olej a pořádně promíchejte, aby se vše propojilo
4. teď už jen přesuňte těsto do formy a nechte péct 50 minut
5. upečenou bábovku nechte trochu vychladnout, pak ji vyklopte 
6. druhou půlku čokolády dejte do misky a rozehřejte ji ve vodní lázni (asi raději připomenu, že to znamená nalít do rendlíku trochu vody a do něj položit ideálně něco jako pařáček na knedlíky a na něj misku, nebo vzít misku, která je o kousek větší než rendlík, aby na rendlíku hezky seděla, ale nedotýkala se dna - pak přivedeme vodu do varu a ztlumíme na minimum a občas kousky čokolády vidličkou promíchneme)
7. bábovku buď odvážně navrchu kolem dokola polijte a nechte čokoládu stéct na boky a nebo čokoládu naneste na bábovku silikonovou mašlovačkou (stěrkou, lžící) a posypejte ořechy Žádné komentáře:

Okomentovat